Przejdź do treści

HR na start


Twoja firma rośnie, podejrzewasz, że to może już czas na stworzenie działu HR, ale jednak nie masz pewności, czy to dobry moment i inwestycja, którą trzeba rozpocząć właśnie teraz? Z myślą o takich firmach powstało go4HR.

W ramach usługi HR na start przeprowadzamy następujące działania:

ocena sytuacji – niektórzy nazywają to audytem, ale my nie jesteśmy ani RODO ani ISO, więc po prostu przyjrzymy się Waszym potrzebom. Korzystamy ze sprawdzonych metod i narzędzi, które pozwolą nam zidentyfikować co działa u Was dobrze, a co wymaga poprawy.

porównanie z celami – kiedy wiemy na czym stoicie, spoglądamy na to pod kątem celów biznesowych, które są przed Wami. Na tej podstawie wiemy w jaki sposób trzeba będzie pokierować działaniami HR, aby te cele osiągnąć. Niezależnie czy są one związane z rozwojem i skalowaniem rozwiązań, czy z redukcją procesów lub zatrudnienia.

plan działania – zaproponujemy możliwe rozwiązania i plan działań. Być może okaże się, że nie potrzebujecie na ten moment wewnętrznego HR, a może jest wręcz przeciwnie. To jest moment, w którym na podstawie naszych rekomendacji zadecydujecie do dalej.

Najczęściej wybierane opcje po analizie HR na start:

bieżące potrzeby

Przygotowanie pojedynczych rozwiązań HR lub związanych z budowaniem wizerunku pracodawcy. Na podstawie analizy sytuacji podpowiemy, co warto uporządkować, aby dalej działać bez HRu.

wdrożenie

Jeśli potrzebna Wam będzie osoba do realizowania części zadań HR, sprawdzimy, czy macie kogoś odpowiedniego w organizacji. Jeśli tak, wdrożymy, przeszkolimy do tej roli i będziemy wspierać jej/ jego działania. Wspólnie wdrożymy też pierwsze projekty HR.
Jeśli będzie potrzebny ktoś z zewnątrz, możemy przeprowadzić rekrutację.

stała współpraca

Jeśli okaże się, że potrzebujecie stałego wsparcia HR w niepełnym wymiarze godzin, możecie skorzystać z opcji 'HR in da house’ i korzystać z zewnętrznego HRBP z naszego zespołu przez 1-3 dni w tygodniu.