Przejdź do treści

HR na start


Twoja firma rośnie, podejrzewasz, że to może już czas na stworzenie działu HR, ale jednak nie masz pewności, czy to dobry moment i inwestycja, którą trzeba rozpocząć właśnie teraz? Z myślą o takich firmach powstało Go4HR.

W ramach usługi HR na start przeprowadzam następujące działania:

1. ocena sytuacji – niektórzy nazywają to audytem, ale nie jestem ani RODO ani ISO, więc po prostu przyjrzę się Waszym potrzebom. Korzystam ze sprawdzonych metod i narzędzi, które pozwolą zidentyfikować co działa u Was dobrze, a co wymaga poprawy.
2. porównanie z celami – kiedy wiem na czym stoicie, spoglądam na to pod kątem celów biznesowych, które są przed Wami. Na tej podstawie wiem w jaki sposób trzeba będzie pokierować działaniami HR, aby te cele osiągnąć. Niezależnie czy są one związane z rozwojem i skalowaniem rozwiązań, czy z redukcją procesów lub zatrudnienia
3. plan działania – zaproponuję możliwe rozwiązania i plan działań. Być może okaże się, że nie potrzebujecie na ten moment wewnętrznego HR, a może jest wręcz przeciwnie. To jest moment, w którym na podstawie naszych rekomendacji zadecydujecie do dalej.

Najczęściej wybierane opcje po analizie HR na start:

bieżące potrzeby

Przygotowanie pojedynczych rozwiązań HR lub związanych z budowaniem wizerunku pracodawcy. Na podstawie analizy sytuacji podpowiem, co warto uporządkować, aby dalej działać bez HRu.

wdrożenie

Jeśli potrzebna Wam będzie osoba do realizowania części zadań HR, sprawdzę, czy macie kogoś odpowiedniego w organizacji. Jeśli tak, wdrożę i przeszkolę do tej roli i będę wspierać jej/ jego działania. Wspólnie wdrożymy też pierwsze projekty HR.
Jeśli będzie potrzebny ktoś z zewnątrz, mogę przeprowadzić rekrutację.

stała współpraca

Jeśli okaże się, że potrzebujecie stałego wsparcia HR w niepełnym wymiarze godzin, możecie skorzystać z opcji 'HR w abonamencie’ i korzystać z zewnętrznego HRBP przez 1-3 dni w tygodniu (jestem to ja lub polecona przeze mnie osoba)